Dzień Bobra 2010

 21 lutego 2010r.

Dzień Bobra 2010

 

Lokalna Grupa Działania „Leśny Krąg” 21 lutego 2010r. już po raz trzeci organizowała Imprezę Promocyjną „Dzień Bobra”. W tym roku były to działania partnerskie  z MOSiR i JOK pod tytułem: „Rodzinny Piknik na Lodowisku”. Wydarzenie miało na celu integrację  i aktywizację społeczną, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży, oraz propagowanie sportów zimowych i ruchu na świeżym powietrzu jako atrakcyjnej formy rekreacji i wypoczynku, a także promocję lokalnych walorów Lokalnej Grupy Działania „Leśny Krąg” pod kątem promocji turystycznej regionu.
Impreza rozpoczęła się o 11.00 zbiórką uczestników, zapisami do poszczególnych  konkurencji  oraz rozgrzewką przed startami, którą poprowadził współorganizator i promotor narciarstwa biegowego na naszym terenie Pan Antoni Sydor.
Zorganizowano  trzy konkursy : bieg na nartach biegowych w kategoriach: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne oraz kategorii „Open”, zjazd na „byle czym” oraz marsz Nordic Walking.
Udział w poszczególnych konkurencjach brali uczniowie: Zespołu szkół w Potoczku, Zespołu Szkół w Janowie Lubelskim, Publicznego Gimnazjum w Janowie Lubelskim, Zespołu Placówek Oświatowych w Stojeszynie,  Zespołu Placówek Oświatowych w Wolicy oraz Stowarzyszenie Kobiet Powiatu Janowskiego.
WYNIKI KONKURENCJI:
Bieg narciarski- kategoria SZKOŁY PODSTAWOWE
I miejsce Damian Tracz
II miejsce Magdalena Lewandowska
III miejsce Sylwia Wołoszyn
Bieg narciarski- kategoria SZKOŁY GIMNAZJALNE
I miejsce Konrad Maziarz
II miejsce Łukasz Wieczorek
III miejsce Łukasz Witek
Bieg narciarski – kategoria SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
I miejsce Paweł Sosnówka
II miejsce Krzysztof Łukasik
III miejsce Damian Kierepka
Biegi narciarskie – kategoria OPEN
I miejsce Konrad Maziarz
II miejsce Andrzej Sulowski
III miejsce Grzegorz Nieborak
Zjazd na byle czym 
I miejsce Sebastian Oleszko
Marsz Nordic Walking
I miejsce – Stowarzyszenie Kobiet Powiatu Janowskiego
Organizatorzy zapewnili też wszystkim uczestnikom imprezy gorące napoje, pieczoną kiełbaskę i  pyszny bigos.
„Dzień Bobra” w tym roku był naprawdę udany. Dopisała nie tylko piękna pogoda ale i dobre humory zwłaszcza u wszystkich nagrodzonych w konkursach. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w tym samym miejscu w jeszcze większym gronie.
wyniki_1
wyniki_2 wyniki_3
wyniki_4