Szkolenie narciarstwa biegowego oraz łyżwiarstwa w KAR „Rekreo – Styl” w Janowie Lubelskim. 

Szkolenie narciarstwa biegowego oraz łyżwiarstwa w KAR „Rekreo – Styl” w Janowie Lubelskim. 

Szkolenie narciarstwa biegowego oraz łyżwiarstwa w KAR „Rekreo – Styl” w Janowie Lubelskim. 

Zajęcia terenowe: Góra Zaolszynie, Park Rekreacji Zoom Natury, Osiedle Centrum w Janowie Lubelskim – listopad 2023 r.

W Klubie Aktywnych Ruchowo „Rekreo – Styl” w Janowie Lubelskim od października  br. trwa szkolenie narciarstwa biegowego oraz łyżwiarstwa. Po szkoleniu z teorii w Domu Nauczyciela uczestnicy zajęć wreszcie wyjechali w teren.

Stało się to za sprawą frontu arktycznego, który zasilony morską wilgocią przyniósł we wtorek 28.11.2023 r. opad śniegu. Wprawdzie opad był niewielki ale na trawiastym podłożu umożliwił dość dobrą jazdę na nartach biegowych.

Próbną jazdę przy zadymkowych opadach śniegu (-5 oC) przeprowadził Instruktor jeszcze wtorkowym wieczorem na bardzo dobrych terenach Placu Zabaw Osiedla Zaolszynie.

Natomiast rankiem w środę 29.11.2023 r. (-7 oC) jeździły dwie grupy: na rozległych terenach Parku Rekreacji Zoom Natury i na dostępnych trawnikach Osiedla Centrum w Janowie Lubelskim.

Z uwagi na mroźny, północny wiatr najpierw przeprowadzono rozgrzewkę poprzez intensywny marszobieg alejkami PR Zoom Natury. Dopiero później przyszedł czas na powtórkę z poszczególnych ewolucji. Dobrym do tego miejscem był trawiasty brzeg małego zbiornika wodnego, teraz pokryty zmrożonym puchem.

Podobną jazdę wykonała grupa przy kościele p.w. św. Jadwigi, o czym rozmawiano 2 godziny później na cotygodniowym spotkaniu Klubu w Domu Nauczyciela.

Uściślono do aktualnych warunków pogody terminarz kolejnych zajęć i wyjazdów na nartach i łyżwach z udziałem pozostałych uczestników szkolenia.

Zajęcia przeprowadzono w ramach zadania publicznego na rzecz Gminy Janów Lubelski p.n. „Dofinansowanie organizacji imprez i działań o charakterze kulturalnym, turystycznym, integracyjnym, które mają na celu propagowanie idei trzeźwości oraz zdrowego stylu życia” – „Szkolenie narciarstwa biegowego oraz łyżwiarstwa – 2023 r.”.

Antoni Sydor – koordynator zadania – KAR „Rekreo – Styl” w Janowie Lubelskim,  Instruktor Rekreacji Ruchowej, Instruktor Sportu, Instruktor Turystyki Kwalifikowanej – Narciarskiej.

Foto: Maria Skakowska, Zuzanna Skoczyńska

Janów Lubelski, 30.11.2023 r.