Zaproszenie na koncert Małych Mistrzów Tradycji

Fundacja Stara Droga oraz Janowski Ośrodek Kultury zapraszają na prezentacje uczniów Szkoły Suki Biłgorajskiej.

Podczas spotkania usłyszymy tradycyjną muzykę wiejską z okolic Janowa Lubelskiego w wykonaniu dzieci i młodzieży. Uczniowie janowskiej szkoły muzykowania ludowego zagrają na charakterystycznych dla naszego regionu instrumentach ludowych, takich jak suka, skrzypce, basy i bębenek obręczowy z brzękadełkami.

W programie:

  • Występy uczniów Szkoły Suki Biłgorajskiej:
    – Grupa GOK Modliborzyce
    – Grupa JOK Janów Lubelski
  • Szkoła Suki Biłgorajskiej 2007-2017 – prezentacja
  • Wspólne muzykowanie i śpiewanie kolęd

Spotkanie-koncert odbędzie się 17 grudnia 2017 (niedziela) o g. 17.00 w Janowskim Ośrodku Kultury. Serdecznie zapraszamy!

* * *
Szkoła Suki Biłgorajskiej założona przez rodzinę Butrynów powstała w 2007 roku jako oddolna inicjatywa na rzecz edukacji muzycznej młodych ludzi w zakresie muzyki ludowej regionu janowsko-biłgorajskiego. Od dwóch lat Szkoła bierze udział w projekcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Mistrz tradycji”. Niniejszy projekt jest pierwszym tego typu działaniem w regionie i jednym z nielicznych w Polsce. Polega na prowadzeniu regularnych lekcji gry na instrumentach ludowych. Zajęcia skierowane głównie do dzieci i młodzieży z powiatu janowskiego mają na celu naukę dawnego stylu gry oraz melodii ludowych z okolic Janowa Lubelskiego – polki, podróżniaki, oberki, walczyki.

Obecnie Szkoła prowadzi dwie grupy warsztatowe działające przy Janowskim Ośrodku Kultury w Janowie Lubelskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach.

Szczegółowe informacje na stronie www.sukabilgorajska.pl/mistrz-tradycji

Projekt „Szkoła Suki Biłgorajskiej – Mistrz Tradycji. Kontynuacja” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.