„5 ZALEWÓW – MORZE ATRAKCJI”

18 sierpnia 2011 r.

„5 ZALEWÓW – MORZE ATRAKCJI” 

 

Gmina Janów Lubelski jest jednym z siedmiu partnerów w projekcie, którego celem jest uzupełnienie istniejących szlaków rowerowych, połączenie ich w jedną sieć tras turystycznych, łączących pięć zalewów znajdujących się na terenie opracowywanych gmin.
Oprócz trasy rowerowej przebiegającej przez 7 gmin, łączącej Janów Lubelski ze Zwierzyńcem w Janowie Lubelskim zaprojektowano trasy do jazdy konnej oraz do narciarstwa biegowego. Wszystkie projektowane obiekty zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zbudowanie odpowiednich konstrukcji ramp oraz dobre utwardzenie nawierzchni. Jeśli chodzi o Gminę Janów Lubelski projekt przewiduje wybudowanie Altany Dużej na terenie Parku Rekreacji Zoom Natury, zadaszeń i wiat dla turystów, ambon widokowych, ponadto w ramach projektu zakupiony zostanie sprzęt wodny taki jak: rowery wodne, kajaki, wiosła, kamizelki oraz narty biegowe z kijkami i butami, a także skuter śnieżny do utrzymania tras narciarskich.
Dla bezpieczeństwa turystów przewidziano system zabezpieczeń na wypadek zagrożeń w postaci tablicy meteorologicznej, która będzie montowana na plaży od strony ZOOM NATURY. Koordynatorem projektu z terenu Gminy Janów Lubelski jest p. Andrzej Majkowski.

 

Tekst: Anna Jaremek
źródło: www.janowlubelski.pl