I Targi Turystyki Wiejskiej i Kulturowej „Lubelskie Lato”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
W dniu 16 czerwca 2013 roku Lokalna Grupa Działania „Leśny Krąg” wraz ze Zespołem Śpiewaczym działającym przy Klubie Seniora w Kocudzy, oraz Panem Czesławem Kurzyną – garncarzem prezentowali się na I Targach Turystyki Wiejskiej i Kulturowej „Lubelskie Lato” w Wierzchowiskach.

Była to pierwsza impreza tego rodzaju zorganizowana w województwie Lubelskim. Duże wrażenie robiło miejsce, w którym przebiegały targi, był to Zespołu Pałacowo-Parkowego w Wierzchowiskach.
Podczas Targów odbyła się Konferencję pn.: “Turystyka wiejska i kulturowa na Lubelszczyźnie” z udziałem przedstawicieli gmin, powiatów, miast, LGD i innych organizacji turystycznych i kulturalnych z terenu województwa, podczas której omawiane były najistotniejsze zagadnienia dotyczące turystyki wiejskiej i kulturowej, problemy tego sektora oraz trendy, wahania rynku i czynniki ekonomiczno-społeczne, które mają znaczący wpływ na rozwój tej formy turystyki.

W programie nie zbrakło szeregu różnych atrakcji, m.in.: Prezentacja LGD, samorządów lokalnych, organizacji kulturalnych i turystycznych z terenu Lubelszczyzny, wioska Gotów, wioska rybacka, warsztaty i kiermasz wyrobów rękodzielniczych, prezentację produktów tradycyjnych i kuchni regionalnej oraz konkursy kulinarne.
Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że zwiedzający dopisali. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nasze stoisko, na którym można było obejrzeć pokazy garncarskie przeprowadzone przez Pana Czesława Kurzynę, a także występ Zespołu Śpiewaczego z Kocudzy. Zakosztować można było również produktów tradycyjnych z naszego terenu, m.in. serów podsuszanych, miodów, babeczek i bułeczek z kaszą gryczaną.