Impreza promocyjna „Od Leśnego Kręgu do Sanłęgu”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniu 24 sierpnia 2014 roku w miejscowości Łysaków (gm. Zaklików) odbyła się impreza plenerowa „Od Leśnego Kręgu do Sanłęgu”.

Inicjatywę jej organizacji podjęto w ramach projektu współpracy stowarzyszeń: Lokalnej Grupy Działania „LEŚNY KRĄG” i Forum Mieszkańców Wsi „SANŁĘG” Lokalnej Grupy Działania z celem wspólnej idei promocji regionów objętych ich działalnością; regionów terytorialnie przynależących do graniczących ze sobą województw: lubelskiego i podkarpackiego. Lokalizacja imprezy nie była więc przypadkowa, gdyż miejscowość Łysaków leży na pograniczu dwóch województw podkarpackiego i lubelskiego, a tym samym na pograniczu LGD „Leśny Krąg” i LGD „SANŁĘG”. Ze znajdującej się tam Góry rozpościera się widok na dwa sąsiadujące ze sobą regiony. Impreza miała na celu zaprezentowanie oraz promocję projektu współpracy oraz jego produktów.

Program imprezy obejmował koncert Orkiestry Dętej z OSP Zdziechowice, zespołu „Grębowianki’’ , zespołu „ Alice’’ oraz występ grupy tanecznej ,,Kameleon’’ z Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie. Gwiazdami wieczoru były zespoły „Jarzębina” z Kocudzy oraz „Don Vasyl”.

Znaczącym elementem imprezy był konkurs na piosenkę promującą Lokalne Grupy Działania ,,Leśny Krąg ‘’ i „Sanłęg’’. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy z rąk prezesów Lokalnych Grup Działania panów Jana Witkowskiego i Ryszarda Łącznego.

Honorowym gospodarzem uroczystości był Burmistrz Zaklikowa pan Zdzisław Wójcik.

Stoisko promocyjne LGD “Leśny Krąg” na którym można było otrzymać materiały i gadżety promocyjne jak również spróbować „Gryczaka” Janowskiego, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem przybyłych.

Podsumowując imprezę należy stwierdzić, że założone cele jej organizacji zostały zrealizowane. Impreza dała możliwość bliższego poznania się mieszkańcom sąsiadujących ze sobą gmin i powiatów. Przyczyniła się również do promocji walorów turystyczno-przyrodniczych obydwu Lokalnych Grup Działania.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

oznaczenie_stopka.jpg