Od Leśnego Kręgu do Sanłęgu

Od Leśnego Kręgu do Sanłęgu

W dniu 24 sierpnia 2014 roku w miejscowości Łysaków (gm. Zaklików) odbyła się impreza plenerowa „Od Leśnego Kręgu do Sanłęgu”.

Inicjatywę jej organizacji podjęto w ramach projektu współpracy stowarzyszeń:Lokalnej Grupy Działania „LEŚNY KRĄG” i Forum Mieszkańców Wsi „SANŁĘG” Lokalnej Grupy Działania z celem wspólnej idei promocji regionów objętych ich działalnością; regionów terytorialnie przynależących do graniczących ze sobą województw: lubelskiego i podkarpackiego. Lokalizacja imprezy nie była więc przypadkowa, gdyż miejscowość Łysaków leży na pograniczu dwóch województw podkarpackiego i lubelskiego, a tym samym na pograniczu LGD „Leśny Krąg” i LGD „SANŁĘG”. Ze znajdującej się tam Góry rozpościera się widok na dwa sąsiadujące ze sobą regiony. Impreza miała na celu zaprezentowanie oraz promocję projektu współpracy oraz jego produktów.

Program imprezy obejmował koncert Orkiestry Dętej z OSP Zdziechowice, zespołu „Grębowianki’’ , zespołu „ Alice’’ oraz występ grupy tanecznej ,,Kameleon’’ z Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie. Gwiazdami wieczoru były zespoły „Jarzębina” z Kocudzy oraz „Don Vasyl”.