Na nartach biegowych – zimowa impreza na Osiedlu Zaolszynie 2016.

Na nartach biegowych – zimowa impreza na Osiedlu Zaolszynie 2016.

 
Stabilna zimowa pogoda (do niedzieli 24 stycznia br.) zachęcała wielu mieszkańców naszego miasta do wyjścia z domów na tereny rekreacyjne. W samym Janowie Lubelskim były dobre warunki do uprawiania różnych zimowych aktywności – w tym narciarstwa biegowego.

W celu popularyzacji narciarstwa biegowego, Stowarzyszenie Porozumienie Inicjatyw Samorządowych w Janowie Lubelskim we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Janowie Lubelskim, zorganizowało kolejną imprezą narciarską na terenie przy Placu Zabaw na Osiedlu Zaolszynie.

Zapowiedź imprezy zgromadziła w mroźną i słoneczną sobotę 23 stycznia br. sporą grupę dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizatorzy przygotowali trasę oraz kilkanaście par kompletnych nart biegowych. Antoni Sydor – Instruktor Turystyki Kwalifikowanej – Narciarskiej zapoznał uczestników z zasadami doboru sprzętu oraz podstawowymi ewolucjami zapewniającymi bezpieczną jazdę. Sprawdzianem nabytych umiejętności były towarzyskie zawody przeprowadzone systemem eliminacyjnym. Po wysiłku uczestników i emocjach opiekunów wszyscy chętnie zgromadzili się przy ognisku na pieczeniu kiełbasek. Poczęstunek ufundowali radni Sławomir Dworak i Grzegorz Flis oraz druh OSP Janów Lubelski Janusz Lepiejza.

W czasie rozmów z mieszkańcami Osiedla uzgodniono przeprowadzenie kolejnych zajęć nart biegowych w czasie ferii zimowych, jeśli tylko aura będzie łaskawa. Do zobaczenia na nartach biegowych w zimowej scenerii Góry Zaolszynie.


FOTOGALERIA

Janów Lubelski, 24.01.2016 r.
Organizatorzy; foto: Arch. Stow.