Zawody narciarskie na dobry początek zimy

Janów Lubelski, 10.12.2013

Zawody narciarskie na dobry początek zimy 

 

Zawody narciarstwa biegowego z udziałem dzieci i rodziców to jedna z ostatnich imprez sportowych tego roku na terenie powiatu janowskiego, dodajmy „udanych”. – Dopisała i zimowa aura, i pogoda ducha też. Cieszy również zaangażowanie dzieci i młodzieży, a najbardziej dorosłych, którzy mocno dopingowali swoje pociechy. Jeśli miałbym oceniać, to technicznie lepsi byli rodzice – widać, że mieli kontakt z nartami – tłumaczy Cezary Dobrowolski, główny organizator zawodów, koordynator projektu „Będziemy bezpieczniejsi i pewniejsi siebie” w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim.

Dodajmy, że do zawodów zgłosiło się 74 osoby ze szkół podstawowych, gimnazjalnych (w tym z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z janowskiego gimnazjum) i ponadgimnazjalnych. Silną reprezentację stanowili również rodzice, opiekunowie i inni mieszkańcy Janowa, w tym największy propagator narciarstwa – Antoni Sydor. Mimo śnieżnej zawieruchy i silnego wiatru, uczestnicy biegu podjęli rywalizację, startując na różnych dystansach. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, a najlepsi – również puchary. I tak, w kategorii „Szkoła podstawowa” na dystansie 500 m (dziewczęta) I miejsce zajęła Natalia Moskal, II – Laura Hajder, a III – Agata Łukasik, natomiast na dystansie 750 m (chłopcy) I miejsce przyznano Sebastianowi Powęsce, II – Filipowi Ostrowskiemu, a III – Michałowi Moskalowi. W kategorii „Szkoła gimnazjalna” na dystansie 750 m wyróżniono Julię Rosińską i Izabelę Kulpę, a na dystansie 1000 m Jakuba Kokoszkę, Janusza Lepiejzę oraz Piotra Krawczyka. W kategorii „Szkoła ponadgimnazjalna” na dystansie 750 m (dziewczęta) I miejsce przyznano Karolinie Kulpie, II – Monice Serwatce, a III – Zenobii Boś, natomiast na dystansie 1400 m (chłopcy) I miejsce zajął Kuba Malinowski, II – Karol Bańka, a III – Michał Rząd. W kategorii „Open” na dystansie 750 m wyróżniono Danielę Flis, a na dystansie 1400 m Grzegorza Nieboraka, Antoniego Sydora i Grzegorza Flisa.

Przypomnijmy, że zawody – pod hasłem „Dorównaj Justynie Kowalczyk” zostały przeprowadzone 7 grudnia br. nad Zalewem Janowskim w ramach Rządowego Programu „Razem Bezpieczniej”. W trakcie zawodów, odbył się też pokaz pierwszej pomocy, zorganizowany przez AWiR Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej SAS na czele z prezesem Przemysławem Momotem. Medale dla uczestników zawodów ufundowała Lokalna Grupa Działania „Leśny Krąg”, którą kieruje Janina Skubik. W realizację zawodów włączyli się również pracownicy „Zoom Natury”, na terenie którego odbyły się biegi.

Alina Boś; foto Adrianna Momot
Źródło: www.powiatjanowski.pl