W środku lata rozmawiano o zimie

Janów Lubelski, 07-06-2013

 W środku lata rozmawiano o zimie


Kolejne w tym roku, już trzecie spotkanie branży turystycznej (7 czerwca br.), zorganizowane przez Referat Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego, zostało zdominowane przez rozmowy dotyczące sportów zimowych. W spotkaniu uczestniczył Krzysztof Kołtyś – Burmistrz Janowa Lubelskiego, Bożena Czajkowska – Sekretarz Gminy, przedstawiciele ośrodków turystycznych z Janowa Lubelskiego, przedsiębiorcy. Na owo spotkanie przybył Piotr Rzetelski – właściciel dobrze znanego nam stoku narciarskiego w Chrzanowie, który poruszył istotną kwestie dotyczącą nawiązywania współpracy z innymi miastami o szerokiej strukturze turystycznej, która niewątpliwie pozytywnie wpłynęłaby na promocją nie tylko Janowa Lubelskiego, ale i całego powiatu janowskiego. Ponadto Pan Rzetelski podkreślił, że jest otwarty na współpracę z innymi branżami turystycznymi z naszego powiatu.

Mówiąc tu ściśle o sezonie zimowym, zastanawiano się w jaki sposób przyciągnąć turystów także w najmroźniejsze miesiące roku. Jak podał Andrzej Majkowski – dobrym rozwiązaniem jest stworzenie ścieżek do narciarstwa biegowego, a odpowiedni miejscem byłby teren Zoomu Natury, ponadto wspomniany stok w Chrzanowie, kolejno lodowisko nad Zalewem i tu także padła propozycja, aby jedno lodowisko powstało także na terenie miasta. Zbigniew Czajkowski poruszył kolejną kwestie, dotyczącą zorganizowania sportowych zawodów wojewódzkich w Janowie Lubelskim, które stanowiłyby dobrą promocją dla Janowa, ponieważ jak podkreślił Pan Czajkowski– od wielu lat takie zawody omijają nasze miasto. Mówiąc tu o sportach zimowych zastanawiano się w jaki sposób można wykorzystać sprzęt zimowy, który jest w posiadaniu gminy, w jaki sposób można go udostępnić, komu i na jakich zasadach. Wyżej podane pytania padły przy dyskusji dotyczącej ścieżek narciarskich.

Po raz kolejny została poruszona kwestia, iż teren Janowa Lubelskiego jest bardzo dobrym miejscem na turystykę aktywną: rowery, nordic walking, narty biegowe. Jednym minusem jest tutaj brak pensjonatów dla gości odwiedzających nasze miasto, a liczba turystów w ostatnim czasie ciągle wzrasta.

Bardzo miłym akcentem spotkania było wspomnienie dotychczasowych imprez o charakterze kulturowym i promocyjnym. Jedną z nich była Gra Terenowa, organizowana w dniach długiego weekendu majowego ( 4 maja), drugą Ogólnopolski Zlot Motocyklistów, których gościł Janów Lubelski w dniach 10-11 maja br. Z informacji podanych przez Antoniego Florczaka dowiedzieliśmy się, że tegoroczny zlot przyciągnął przeszło 600 miłośników motocykli, co niewątpliwie (z obserwacji przez Pana Florczaka) wpłynęło na propagowanie najciekawszych miejsc Ziemi Janowskiej, czy atrakcji turystycznych.

Ponadto omówiono wspólną promocję produktów regionalnych, ofert turystycznych na zbliżające się wakacje. Mowa o imprezie promocyjnej Zoom Natury – Dnia Janowa (23 czerwca), a szczególnie o Gryczkach (10 -11 sierpnia). Z tą propozycją wyszła Katarzyna Dzadz- koordynator ds. promocji i rozwoju.

Spotkanie pozostawiło wiele otwartych pytań, które jak zasygnalizował Burmistrz, będą niewątpliwie poruszone przy następnym zebraniu.

 

GALERIA

 

Źródło: www.janowlubelski.pl 

Autor: Dorota Kozdra