Certyfikaty dla młodych narciarzy z PSP w Janowie Lubelskim

Janów Lubelski, 14.12.2010 r.

Certyfikaty dla młodych narciarzy z PSP w Janowie Lubelskim

 

We wtorek 14.12.2010 r., w śnieżnej scenerii Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Lasy Janowskie” nastąpiło zakończenie realizacji zadania publicznego w zakresie rozwiązywania problemów uzależnień, tj. pozalekcyjnych zajęć sportowych dla 15 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Janowie Lubelskim.

Cały program obejmował zajęcia z psychoterapeutą, wstępne zajęcia informacyjno – zapoznawcze o narciarstwie biegowym oraz zajęcia w terenie na zlokalizowanych przy PSP boiskach i Górce Narciarskiej. Do zajęć narciarskich każdy z uczestników otrzymał kompletne narty biegowe.
W OEE „Lasy Janowskie”, na zajęciach podsumowujących projekt wykorzystano warunki terenowe na ścieżkach przy zadaszeniu. Uczestnicy sprawnie powtórzyli wszystkie elementy szkolenia narciarskiego a finałem tej części zajęć był prawdziwy bieg narciarski na ponad kilometrowej trasie. Po prawie dwugodzinnej dawce intensywnego ruchu na świeżym, mroźnym powietrzu uczestnicy odpoczęli i posilili się przy ognisku. Tam nastąpiło rozdanie Certyfikatów uczestnictwa i pamiątkowych znaczków. Uczniowie i kadra wymienili uwagi o zdobytych umiejętnościach narciarskich oraz zaletach sportu w kształtowaniu charakterów. Rozmawiano też o planach dalszych zajęć narciarskich, bo zgodnie z założeniami projektu i ustaleniami pomiędzy PSP a organizatorem projektu – LGD „Leśny Krąg”, w umownym użyczeniu w PSP pozostają wszystkie 15 par nart. Ta decyzja rokuje utworzenie dobrych podstaw narciarstwa biegowego w tej znanej ze sportowych ambicji Szkole.

Organizatorzy dziękują za współpracę nauczycielom WF i wolontariuszom a także wszystkim osobom, instytucjom i organizacjom dzięki którym realizacja projektu była możliwa. Już teraz zapraszają narciarzy na kolejną Zimową Imprezę Promocyjną w lutym 2011 r.

 

                                            Antoni Sydor
LGD „Leśny Krąg” w Janowie Lubelskim

GALERIA