W lipcu w Janowie Lubelskim Cezary Zamana organizuje wyjątkowe sportowe wydarzenie – 24-godzinny maraton rowerowy

W lipcu w Janowie Lubelskim Cezary Zamana organizuje wyjątkowe sportowe wydarzenie – 24-godzinny maraton rowerowy

W lipcu w Janowie Lubelskim kolarski mistrz Polski Cezary Zamana organizuje wyjątkowe sportowe wydarzenie – 24-godzinny maraton rowerowy. Ta kultowa wśród polskich rowerzystów impreza debiutuje na Lubelszczyźnie.

USTANOW SWOJEGO GUINNESSA

Szosowy mistrz Polski Cezary Zamana zachęca kolarzy do ustanowienia nowego życiowego rekordu podczas Janów Lubelski 24H MTB Marathon. W legendarnym, całodobowym rowerowym maratonie warto wystartować, by spełnić swoje sportowe ambicje. W tym roku impreza debiutuje na Lubelszczyźnie 25-26 lipca.

Jeden z najciekawszych maratonów w Polsce swoją magią regularnie przyciąga kolarzy z całego kraju i zagranicy. Startują skuszeni znakomitą atmosferą, świetnie przygotowaną trasą, możliwością ustanowienia własnego sportowego rekordu Guinnessa. Teraz do tego wszystkiego dojdzie jeszcze czar Lubelszczyzny, gdzie impreza odbędzie się po raz pierwszy.

Strategiczne podejście

To już kolejna z rzędu odsłona zawodów stworzonych przez Cezarego Zamanę. W społeczności polskich kolarzy zdążyły już one zyskać miano kultowych. Przez wielu uważane są za najciekawsze wyzwanie w całym sezonie, a data ich ogłoszenia jest niecierpliwie wyczekiwana. Janów Lubelski 24H MTB Marathon to w końcu przyjemna odskocznia od typowych maratonów, w których zawodnicy startują przez cały sezon. Podczas lipcowych zawodów trzeba będzie jechać według odpowiednio ustalonej strategii, zupełnie innej od tej stosowanej podczas tradycyjnej rywalizacji. Konieczne będzie dobre rozłożenie sił na 24 godziny, właściwe zaplanowanie posiłków i – bardzo ważne – efektywna regeneracja mięśni.

By jak najlepiej przygotować się do lipcowego startu, warto zapoznać się z czekającą na śmiałków trasą. A ta nikogo nie pozostawi obojętnym.

Wymarzona trasa

O to, by sama jazda dostarczała jak najwięcej emocji i nie nudziła nawet po kilkunastu godzinach pedałowania, zadbali kolarze z Bike Club Janów Lubelski. Ich znajomość janowskich lasów pozwoliła na opracowanie urozmaiconej, ale i pięknej malowniczo trasy. Zawodnicy zmierzą się z ciekawymi single trackami leżącymi na wydmach Kruczku, Trzebensz czy Zalew. Zwłaszcza popularny Kruk, ze swoimi rozlicznymi zjazdami i podjazdami, na długo zapadnie w pamięć. Startujący w maratonie będą mknąć Szlakiem Partyzantów położonym między masywnymi drzewami. Nie braknie elementów wodnych:  do pokonania będzie rzeka Trzebensz oraz jazda groblą nad Zalewem Janowskim.

Jak zapewniają autorzy trasy – będą odcinki techniczne, będą odcinki interwałowe, będą też fragmenty pozwalające złapać trochę oddechu. Długość pętli do pokonania wyniesie ok. 20 kilometrów.

Mówiąc krótko, Janów Lubelski 24H MTB Marathon to oryginalne wydmowe single, typowe dla Roztocza krajobrazy, zróżnicowana rzeźba terenu.

Kolorytu zmaganiom doda fakt, że wraz ze zmieniającymi się porami dnia krajobraz będzie przybierał coraz to nowsze barwy, nie raz zaskakując zawodników swoją urodą.

Start dla każdego

Janów Lubelski Mazovia 24H Marathon oferuje kilka możliwości startu jest wiele. Najtrudniejszy, ale i przynoszący najwięcej satysfakcji to jazda przez 24 godziny. Ale swoich sił można spróbować także na dystansie 12-godzinnym. Oba starty zaliczają się do kategorii „Solo”. Kategoria „Duo” powstała dla tych, którzy do Janowa Lubelskiego przyjadą z partnerem, a kategorię „Quatro” stworzono dla czteroosobowych drużyn. Oznacza to, że, w maratonie mogą wystartować także zawodniczki oraz zawodnicy o nieco mniejszym doświadczeniu.

Podczas tej imprezy równie ważne co mięśnie i kondycja – a może nawet i ważniejsze – są zapał, ambicja, chęć walki do samego końca. Janów Lubelski 24H MTB Marathon tym też różni się od pozostałych imprez, że w tym wypadku zwycięzcą może czuć się każdy, kto wystartuje w tym janowskim maratonie.

Zaplecze prima sort

By pomóc śmiałkom w uporaniu się z tym ambitnym wyzwaniem, Cezary Zamana wraz ze swoją drużyną zadbał o perfekcyjną organizację maratonu. Baza zawodów zostanie zlokalizowana na terenach zielonych należących do kompleksu Zoom Natury. To ogromny park rekreacji (o powierzchni ponad 10 ha) położony nad Zalewem Janowskim z piaszczystą, powydmową plażą ciągnąca się przez 500 metrów. Do dyspozycji zawodników będzie parking, bezpłatny serwis rowerowy, darmowe masaże i starannie dobrany catering, skutecznie pomagający uzupełnić spalane węglowodany. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwać będzie zespół ratowników medycznych.

Tradycją 24-godzinnego maratonu stworzonego przez Cezarego Zamanę jest też płonące przez całą noc wielkie ognisko, przy którym gromadzą się kibice wspierający swoich bliskich. Skorzystać będzie też można z rozlicznych atrakcji Zoom Natury: placu pozytywnej energii, pasaży spacerowych z fontannami, siłowni czy wreszcie – parku linowego, będącego jedną z najciekawszych tego typu atrakcji w całej Polsce.

Słowem, miasteczko rowerowe w Zoom Natury będzie tętnić życiem przez całą dobę.

Zapisy na Janów Lubelski Mazovia 24H MTB Marathon już trwają. Wystarczy wejść na stronę 24h.zamanagroup.pl i skorzystać z dostępnego tam systemu zapisów on-line. Tylko do 1 kwietnia obowiązuje promocyjna cena – 200 zł. W skład pakietu startowego wchodzi m.in. pamiątkowy, imienny dyplom uczestnictwa w maratonie, upominek za ukończenie 24 godzinnego maratonu, pamiątkowy medal za ukończenie 24 godzinnego maratonu, a także bufet regeneracyjny otwarty przez cały czas trwania zawodów. Na zawodników czekać będzie też przyszykowane specjalnie dla nich pole namiotowe.

PROGRAM JANÓW LUBELSKI MAZOVIA 24H MTB MARATHON

Piątek 24 lipca

godz. 18.00 – 20.00 zapisy w Biurze Zawodów

Sobota 25 lipca

godz. 8.00 – 11.00 zapisy w Biurze Zawodów

godz. 12.00 – start maratonu

godz. 20.00 – ognisko

godz. 24.00 – zamkniecie trasy maratonu dla zawodników startujących przez 12 godzin

Niedziela 26 lipca

godz. 1.00 – dekoracja zwycięzców startujących przez 12 godzin

godz. 12.00 – zamknięcie trasy maratonu dla zawodników startujących przez 24 godziny

godz. 13.00 – dekoracja zwycięzców startujących przez 24 godziny

Wszelkie pytania dotyczące maratonu należy kierować na adres biuro@zamanagroup.pl. Warto też śledzić fan page’a facebook.com/mazoviamtb, gdzie regularnie publikowane są materiały dotyczące 24H MTB Marathon.

Tekst: Przemysław Zieliński, foto: Zbigniew Kowalski

źródło: www.janowlubelski.pl