Urząd Marszałkowski w Lublinie zaprasza do współpracy producentów wyrobów tradycyjnych i ekologicznych

Urząd Marszałkowski w Lublinie zaprasza do współpracy producentów wyrobów tradycyjnych i ekologicznych

Producentów tradycyjnych i ekologicznych przysmaków z naszego regionu serdecznie zapraszamy do współpracy w organizacji Lubelskiego Festiwalu Wielkanocnego Produktów Regionalnych i Tradycyjnych, który odbędzie się 8 i 9 kwietnia br. na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej przy al. Warszawskiej w Lublinie. Zgłoszenia udziału w charakterze wystawcy można już zgłaszać do Departamentu Rolnictwa i Środowiska UMWL.

Podczas imprezy chcemy zapewnić odwiedzającym możliwość degustacji i zakupów produktów poszukiwanych w okresie przedświątecznym. Na stoiskach znajdziemy m.in. tradycyjne wyroby rękodzielnicze, jak i perełki lubelskiego przetwórstwa rolno-spożywczego. Mile widziani będą producenci ekologiczni oraz autorzy specjałów z naszego województwa wpisanych na ogólnopolską Listę Produktów Tradycyjnych.

Udział w kiermaszu dla wystawców jest bezpłatny. Zapewniamy wszystkim zakwalifikowanym uczestnikom miejsca wystawowe (namioty należy zapewnić we własnym zakresie).

Kiermasz po raz kolejny organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Cech Rzemiosł Spożywczych w Lublinie oraz Muzeum Wsi Lubelskiej. Impreza odbywać się będzie pod patronatem mediów regionalnych i będzie szeroko reklamowana w lokalnej prasie, radiu i telewizji. W jej ramach planujemy zrealizować wiele pokazów kulinarnych i zapewnić odwiedzającym przedświąteczne atrakcje. Będą to m.in. organizowane przez Muzeum: obrzęd Niedzieli Palmowej, wielkanocne warsztaty rękodzieła ludowego, a także występy ludowych zespołów regionalnych.

Naszych wystawców zapraszamy również do udziału w organizowanych podczas Lubelskiego Festiwalu Wielkanocnego dwudniowych konkursach na:

  • najsmaczniejszą babę wielkanocną,
  • najsmaczniejszą potrawę wielkanocną,
  • najładniejszą palmę wielkanocną,
  • najładniejszą dekorację związaną z Wielkanocą.

Impreza odbędzie się na rynku skansenowskiego miasteczka. Planowane godziny otwarcia dla zwiedzających: 11.00-17.00 (sobota), 9.00-17.00 (niedziela).

Zgłoszenia na formularzu uczestnictwa prosimy nadsyłać w terminie do 28 marca br. e-mailem na adres: rafal.serej@lubelskie.pl lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie
Departament Rolnictwa i Środowiska
ul. Grottgera 4, 20-029 Lublin

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do selekcji zgłoszonych podmiotów. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu z  pracownikami Departamentu Rolnictwa i Środowiska UMWL pod numerem tel. (81) 44 16 538.

Liczymy na Państwa aktywność!

DO POBRANIA

Zaproszenie od wicemarszałka     

Formularz uczestnictwa