Szkoła Suki Biłgorajskiej w TVP3 Lublin

W jednym z ostatnich odcinków programu kulturalnego Afisz nadawanego na antenie TVP3 Lublin, obejrzeć możemy krótki reportaż o janowskiej szkole muzykowania ludowego.

Zbigniew i Krzysztof Butrynowie wraz ze swoimi młodymi uczniami opowiadają o Szkole Suki Biłgorajskiej i nauce gry na instrumentach ludowych.

Program można obejrzeć na stronie http://lublin.tvp.pl/35006953/29-listopada-2017
Materiał o Szkole zaczyna się od 8 minuty!

* * *
Szkoła Suki Biłgorajskiej powstała w 2007 roku jako oddolna inicjatywa na rzecz edukacji muzycznej młodych ludzi w zakresie muzyki ludowej regionu janowsko-biłgorajskiego. Obecnie Szkoła prowadzi lekcje gry na instrumentach ludowych dla dzieci i młodzieży w dwóch grupach warsztatowych działających przy Janowskim Ośrodku Kultury w Janowie Lubelskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach.

Projekt „Szkoła Suki Biłgorajskiej – Mistrz Tradycji. Kontynuacja” realizowany jest ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegółowe informacje na Szkole stronie www.sukabilgorajska.pl/mistrz-tradycji oraz https://web.facebook.com/Szko%C5%82a-Suki-Bi%C5%82gorajskiej-152070418177146