Świąteczne przygotowania czas zacząć… – warsztaty w Muzeum

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim serdecznie zaprasza nauczycieli i wychowawców wraz ze swoimi podopiecznymi na warsztaty wykonywania tradycyjnych ozdób choinkowych. Wspólne wykonywanie tradycyjnych ozdób świątecznych – to tylko niektóre atrakcje, które Muzeum przygotowało dla wszystkich uczestników imprezy zaplanowanej w dniach od 9 do 12 grudnia.

Uczestnicy pod opieką twórcy ludowego oraz muzealników wykonywać będą dekoracje świąteczne m.in. z bibuły i papieru kolorowego. Dodatkowo zaplanowano ubieranie choinki wykonanymi ozdobami choinkowymi. Własnoręcznie wykonywanie zabawek na choinkę było dawniej obowiązkowym punktem przygotowań do świąt w każdym domu. Pająki, łańcuchy, aniołki, jeżyki, pawie oczka zdobiły domowe choinki. Nasze lekcje mają na celu zachęcenie dzieci do wykonania takich ozdób.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 3 zł. od osoby. Zgłoszenia, z podaniem daty i godziny przyjmujemy telefonicznie – 15 8724 679 oraz osobiście w Tymczasowej Siedzibie Muzeum Regionalnego – w Domu Nauczyciela.

Muzeum zaręcza, że podczas owego przedświątecznego spotkania nikt nie będzie się nudzić. Każdą wykonaną przez uczestników ozdobę można zabrać do domu.
 
Zapraszamy!