RODZINNY MARATON ROWEROWY – Cisowianka Mazovia MTB Marathon – 28 kwietnia

RODZINNY MARATON ROWEROWY – Cisowianka Mazovia MTB Marathon – 28 kwietnia

MISTRZ POLSKI SZYKUJE RODZINNY MARATON ROWEROWY

Wybitny kolarz i zwycięzca Tour de Pologne i Burmistrz Janowa Lubelskiego zapraszają w niedzielę 28 kwietnia wszystkich miłośników rowerów na zawody Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Czekają 4 różne trasy, wiele nagród i prestiżowy tytuł Najlepszego Zawodnika Janowa Lubelskiego.

Kwiecień to miesiąc, gdy sezon rowerowy rozkręca się w najlepsze. I to właśnie w Janowie Lubelskim do kręcenia na dwóch kółkach zachęca kolarski mistrz Polski, Cezary Zamana. „Każdy, dla kogo ruch i rekreacja na świeżym powietrzu są ważną częścią życia, świetnie poczuje się na moim maratonie” – przekonuje ten znakomity były zawodnik, a obecnie organizator największych w Polsce rowerowych imprez dla amatorów. „Z myślą o dzieciach i dorosłych, kobietach i mężczyznach, początkujących i doświadczonych kolarzach przygotowałem aż cztery zróżnicowane pod kątem długości i poziomu trudności trasy” – zapowiada Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Uroku niedzielnym zmaganiom doda z pewnością piękno Parku Rekreacji Zoom Natury. To na tym zielonym, rozciągającym się na dużej przestrzeni obszarze zlokalizowane będzie rowerowe miasteczko. Już sama ta lokalizacja powinna zachęcić całe rodziny do uczestnictwa w zawodach.

Dla dorosłych

Najbardziej wprawieni zawodnicy docenią moc sportowych atrakcji i cały wachlarz wyzwań czyhających na dystansie ½ Pro (46 kilometrów) oraz Pro (71 kilometrów). To tam będzie trzeba wykazać się największą wytrzymałością, siłą w nogach i odpowiednią strategią w głowie. Kolarski zmysł Cezarego Zamany i blisko osiemset tysięcy kilometrów przejechanych w zawodowym peletonie pozwalają mu na przygotowanie tras, które na długo zapadają w pamięć. Kolorytu zmaganiom doda odcinek specjalny Continental, czyli specjalnie wyznaczony fragment trasy, za którego pokonanie w najkrótszym czasie przysługiwać będzie voucher na zakup motoryzacyjnych produktów firmy Continental.

Mniej doświadczeni zawodnicy, preferujący rekreację nad twardą, sportową rywalizację poczują się jak w siódmym niebie, pokonując dystans Fit (21 kilometrów). „Jestem przekonany, że trasa ta spodoba się zwłaszcza paniom oraz starszym mieszkańcom Janowa Lubelskiego, na których udział w niedzielnym maratonie także liczę” – deklaruje Cezary Zamana.

W trosce o komfort i bezpieczeństwo zawodników, peleton na dystans Fit wyruszy odpowiednio wcześniej niż ½ Pro oraz Pro.

Dla młodzieży

Młodsi zawodnicy będą rywalizować na dystansie Hobby (6 kilometrów). Trasa została wytyczona tak, aby nie tylko dostarczyć kolarzom adrenaliny, ale również umożliwić ich opiekunom głośny, efektowny doping. Do osiągnięcia jak najlepszego rezultatu motywować będzie także marka GO Sport. Przygotowała ona upominki dla 10 młodzieżowych zawodników. Wygrać będzie można także upominki ufundowane przez Bokserska Autoserwis.

Dla maluchów

„Razem ze mną do Janowa Lubelskiego przyjedzie znana z telewizji Rybka MiniMini. Wspólnie zorganizujemy tutaj darmowe zawody dla przedszkolaków. Będą mogli oni ścigać się na rowerkach biegowych, czterokołowych lub takich z dwoma kółkami. W tym wypadku mniej liczy się sprzęt, a bardziej rodzinna zabawa i zachęcenie dzieci do ruchu na świeżym powietrzu” – podkreśla Cezary Zamana. „Dlatego dla każdego małego zawodnika przyszykowałem pamiątkowy dyplom” – dodaje.

Przedstawiciele Nadleśnictwa Janów Lubelski wręcza wszystkim przedszkolakom także oryginalną, bo drewnianą logiczną układankę.

Opiekunowie muszą zadbać, aby ich dzieci miały kaski.

Zaplecze na mistrzowskim poziomie

Jak przystało na zawodowca, Cezary Zamana doskonale wie, jak powinno wyglądać profesjonalne zaplecze maratonu MTB. W sobotę, dzień przed zawodami na oficjalnym fan page’u zawodów (fb.com/mazoviamtb/) ogłoszone zostanie najlepsze ciśnienie do opon. W niedzielę, w miasteczku rowerowym na terenie Parku Rekreacji Zoom Natury w namiocie Continental będzie można dopompować opony do odpowiednich wartości. Ze wsparcia Continental będzie można także skorzystać na trasie: na każdym bufecie dostępne będą dętki tej firmy oraz stacjonarne pompki, umożliwiające szybkie usunięcie kapcia.

Doraźny i darmowy serwis rowerowy świadczyć będzie w miasteczku rowerowym zespół specjalistów AJs Fenwicks, pomagając w regulacji przerzutek czy naciągu linek.

O nawodnienie zawodników zadba tytularny sponsor cyklu – Cisowianka. Tej orzeźwiającej i zdrowej wody starczy dla każdego. Każdy zawodnik będzie mógł także posilić się: na trasie rozstawione będą bufety z żelami, owocami i izotonikami, a po powrocie w miasteczku czekać będzie ciepłe regeneracyjne danie oraz owoce i ciasta.

Rodzinne atrakcje

W niedzielę będzie można skorzystać z szerokiej oferty Parku Rekreacyjnego Zoom Natury, czerpiąc także radość z obcowania z przyrodą oraz ciesząc oko uroczymi krajobrazami. Ciekawie zapowiada się także program atrakcji przygotowany przez Nadleśnictwo Janów Lubelski. Leśnicy zorganizują kącik edukacyjny, w którym opowiedzą o specyfice pracy leśnika oraz zaproszą do udziału w grach, konkursach i zabawach dotyczących wielofunkcyjnej i zrównoważonej gospodarki leśnej. Będzie można zagrać w „leśne koło fortuny”, a także spróbować swoich sił w rozpoznawaniu drzew i krzewów i nauczyć się, jak je odróżniać. Prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone upominkiem z lasów janowskich.

Silna motywacja

O jak najlepszy wynik warto postarać się z kilku powodów. Po pierwsze, na każdym z czterech dystansów prowadzona będzie klasyfikacja na Najlepszego Mieszkańca Janowa Lubelskiego (z podziałem na płeć). To prestiżowy i dający powody do dumy tytuł. Po drugie, zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają pamiątkowe puchary. Po trzecie, sponsorzy i partnerzy Cisowianka Mazovia MTB Marathon przygotowali atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy OPEN każdego z 3 dystansów otrzymają bony o wartości 50 zł (Fit), 75zł (1/2 Pro) i 100 zł (Pro), na usługi w serwisie Alltop Auto Instalacje Gazowe. Wygrać będzie można także dwudniowy pobyt w Hotelu Wisła. To znakomita miejscówka dla fanatyków MTB. Obok hotelu nie brakuje znakomicie przygotowanych singli, a okoliczne podjazdy wycisną siódme poty z każdego, kto zechce się zmierzyć z tymi górami. Częścią nagrody są także badania wydolnościowe oraz wizyta w kriokomorze.

Firma Inter Pack ufundowała jeden ze swoich flagowych uchwytów – Lotos, z którym do domu wróci jeden z zawodników.

Oryginalny podarunek przyszykowało Nadleśnictwo Janów Lubelski: zwyciężczyni i zwycięzca w kategorii open na dystansie Pro wrócą do domu ze statuetką głuszca.

Mocna drużyna

Współorganizatorem Cisowianka Mazovia MBT Marathon w Janowie Lubelskim jest Urząd Miejski Janów Lubelski, Park Rekreacji Zoom Natury oraz Bike Club Janów Lubelski. Partnerem maratonu jest Nadleśnictwo Janów Lubelski. To właśnie we współpracy z Nadleśnictwem organizowana jest w Janowie Lubelskim klasyfikacja najlepszego leśnika w regionie. Będzie ona prowadzona na dystansach Fit, ½ Pro oraz Pro w kategorii Open z podziałem na płeć. Zawodnicy będą także ujęci w generalnej klasyfikacji całego maratonu.

Zawody na niedzielny maraton już trwają. Wszelkie informacje można znaleźć na oficjalnej stronie Organizatora www.mazovia.zamanagroup.pl.

CEZARY ZAMANA

Jeden z najwybitniejszych polskich kolarzy, który w historii polskiego sportu zapisał się wytrwałością, śmiałą i odważną jazdą oraz wielkim hartem ducha, pozwalającym mu triumfować w walce o najcenniejsze tytuły.

Spośród wielu zwycięstw Cezarego Zamany, wymienić należy te najważniejsze: triumf na etapie Criterium du Dauphine Libere (1993), pierwsze miejsce w klasyfikacji Memoriału Henryka Łasaka (1999, 2002 i 2003), wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala (2000) oraz Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2005), a także indywidualne Mistrzostwo Polski w kolarstwie (1999) i pierwsze miejsce w Tour de Pologne (2003).

Po zakończeniu zawodowej kariery Cezary Zamana nie zerwał z rowerem. Zaczął dzielić się swoją pasją z innymi, skutecznie upowszechniając kolarstwo górskie oraz szosowe poprzez organizację cyklów maratonów MTB i wyścigów kolarskich.

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Stworzony przez Cezarego Zamanę cykl maratonów MTB przeznaczony dla wszystkich poszukujących sportowych emocji na najwyższym poziomie. Starannie dobrane lokalizacje na terenie całej Polski, świetnie zaprojektowane trasy na czterech dystansach (Hobby, Fit, ½ Pro i Pro) oraz darmowe wyścigi dla przedszkolaków czynią z każdego maratonu Mazovii wyśmienitą imprezę dla całej rodziny. Do jazdy w peletonie Cezarego Zamany zachęcają także atrakcyjne nagrody oraz fantastyczna atmosfera panująca w rowerowym miasteczku Mazovii.

JANÓW LUBELSKI CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Miasteczko rowerowe: Park Rekreacji Zoom Natury

Sobota 27 kwietnia

 • 15.00-17.00 – zapisy w Biurze Zawodów

Niedziela 28 kwietnia

 • 8.00-10.00 – zapisy w Biurze Zawodów dla dystansu Hobby
 • 9.30-11.00 – zapisy w Biurze Zawodów dla dystansu Fit
 • 10:00-11.30 – zapisy w Biurze zawodów dla dystansów ½Pro i Pro
 • 10.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
 • 10.30 – start dystansu Hobby
 • 11.00 – odbiór nagród z konkursów organizowanych na Facebooku cyklu
 • 11.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansu Fit
 • 11.40 – start dystansu Fit
 • 11.50 – ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansów ½Pro i Pro
 • 12.00 – start dystansów ½Pro i Pro
 • 12.10 – dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców (konkurs dla uczestników z dystansu Hobby)
 • 13.15 – dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
 • 14.15 – dekoracja dystansu ½Pro i klasyfikacji mieszkańców
 • 15.15 – dekoracja dystansu Pro i klasyfikacji mieszkańców (konkurs dla uczestników dystansów Fit, ½Pro, Pro)
 • 16.00 – zakończenie

Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.00-11:30.

Program zawodów MiniMini + Mazovia

 • 10.00-12.00 – zapisy w biurze zawodów
 • 12.05 – odprawa techniczna
 • 12.10 – start zawodów według kategorii
 • 13.00 – wręczanie upominków dzieciom na podium
 • 12.30-13.30 – odbiór dyplomów pamiątkowych w biurze zawodów