Najnowsza płyta zespołu JARZĘBINA pt. „NA WYGUNIE” PIEŚNI Z KOCUDZY

Najnowsza płyta zespołu JARZĘBINA pt. „NA WYGUNIE” PIEŚNI Z KOCUDZY

KONADOR firma fonograficzna 
PREZENTUJE:
najnowszą płytę zespołu JARZĘBINA pt. „NA WYGUNIE” PIEŚNI Z KOCUDZY
 

„Jarzębina” zdobyła popularność piosenką Ko-ko Euro spoko, ceniona jest jednak od lat przede wszystkim za stylowe i pełne wyrazu wykonania repertuaru tradycyjnego. Dowodem uznania są aż trzy najwyższe nagrody – Złote Baszty – na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym (2001, 2007, 2011), czy prestiżowa Nagroda im. Oskara Kolberga (2003) oraz częste zaproszenia na festiwale, koncerty solowe, a także (co rzadkie w przypadku wiejskich zespołów śpiewaczych) liczne grono wiernych słuchaczy w całej Polsce.  

Zespół „Jarzębina” z Kocudzy powstał w 1990 r. Jego liderką jest Irena Krawiec, a w grupie śpiewają trzy pokolenia kobiet – mieszkanek Kocudzy III oraz sąsiednich Zdzisławic. „Jarzębina” kontynuuje tradycyjną kulturę śpiewaczą wsi Kocudza i okolicy (pogranicze powiatów janowskiego i biłgorajskiego), zarówno w jej wymiarze religijnym, jak i świeckim. Zespół z powodze¬niem koncertuje, jak również bierze udział w teatralnych inscenizacjach dawnych obrzędów i zwyczajów, występuje w całym kraju i za granicą, ale także bardzo aktywnie uczestniczy w życiu społecznym i kulturalnym swojej wsi, gminy, powiatu oraz całego regionu.

Nagrania, które zawiera niniejsza płyta, zostały zarejestrowane w trakcie koncertu. „Jarzębina”, jeśli nie jest zapraszana na koncerty okolicznościowe, tematyczne, stara się tak dobrać repertuar występu, aby zaprezentować możliwie szerokie spektrum tradycji śpiewaczej swojej wsi i okolicy, stąd obecność na płycie pieśni zarówno religijnych, jak i świeckich.

Remigiusz Mazur-Hanaj