Na nartach biegowych w Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim -KAR „Rekreo – Styl” JL, grudzień 2021 r.

Na nartach biegowych w Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim -KAR „Rekreo – Styl” JL, grudzień 2021 r.

Po narciarsko – łyżwiarskich wyjazdach szkoleniowych, po opadach śniegu w Wigilię Bożego Narodzenia członkowie Klubu Aktywnych Ruchowo „Rekreo – Styl” w Janowie Lubelskim wybrali się we wtorek 28.12.2021 r. na narty biegowe do Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim.

Park sąsiaduje z Zalewem przylegającym do piaszczystej plaży oraz do sosnowego lasu porastającego wydmy polodowcowe. Pokryte bezfazową kostką alejki, trawniki, urządzenia siłowni zachęcają do wielu aktywności ruchowych. W zależności od pory roku i pogody Klub „Rekreo – Styl” organizuje tam marsze Nordic Walking, zajęcia Pilates, na siłowni terenowej oraz jazdę na nartach biegowych.

Obok parkingu przy wiacie uczestnicy wyjazdu bez problemów założyli narty i wykonali pierwsze kroki na śniegu. W zacisznej, leśnej kotlince (był mroźny, wschodni wiatr) całość podzieliła się na dwie grupy: już samodzielnie jeżdżących i początkujących – pod opieką Instruktora.

Zachmurzone mroźnym (- 4 o C) rankiem niebo już przed południem rozjaśniło się i wtedy wyjrzało oczekiwane słońce. Sprawiło to radość narciarzom, kilku saneczkarzom na wydmie i spacerującym po alejkach. W jeździe po skrzącym się w słońcu śniegu wdychali powietrze pachnące okolicznymi sosnami – co wzmagało chęć do dalszej jazdy.

Po dwóch godzinach wracali do domów zmęczeni, ale zrelaksowani.  Wszyscy, w tym początkujący uznali, że warto było tu przyjechać.

Do kolejnych spotkań na narciarskich trasach i szlakach Ziemi Janowskiej.

Antoni Sydor –Instruktor Turystyki Kwalifikowanej – Narciarskiej

Foto: Zuzanna Skoczyńska
Janów Lubelski, 30.12.2021 r.