“Młodzi Nieustraszeni” na podium

mlodzi_2

 

W dniach 22 – 25.08.2013 w Wilkasach i Orzyszu odbyły się XIX Mistrzostwa Sportowo-Obronne Stowarzyszeń Młodzieżowych o Nagrodę Ministra Obrony Narodowej w których wzięli udział członkowie AWiR Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej SAS Janów Lubelski, biorący udział w projekcie “Młodzi Nieustraszeni”.

Organizatorem zawodów były Towarzystwo Miłośników Twierdzy BOYEN w Giżycku, Gdański Klub Płetwonurków “Neptun” oraz 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana imieniem Zawiszy Czarnego. Organizację mistrzostw wspierały również władze samorządowe, 24 Wojskowy Oddział Gospodarczy z Giżycka oraz Komenda Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu. Projekt sfinansowany został ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

W tegorocznych Mistrzostwach udział wzięły 23 pięcioosobowe zespoły. Wśród nich było 7 zespołów dziewcząt i 16 zespołów chłopców. Ogólnie w Mistrzostwach, wzięło udział 115 uczestników, w tym 10 zawodniczek i zawodników ze Szwecji. Po dwóch dniach zmagań na poligonach w Giżycku i Orzyszu, przebyciu około 22 kilometrów i wykonaniu 12 konkurencji sprawdzających umiejętności, wiadomości i sprawność fizyczną zawodników podczas uroczystego zakończenia Mistrzostw na stadionie MOSiR w Orzyszu dokonano podsumowania zawodów. W klasyfikacji generalnej zawodów w kategorii dziewcząt, miejsce I zajęła drużyna Podkarpacki ZW LOK, miejsce II UKS Viktoria Białystok, miejsce III LOK Chrzanów.

W kategorii chłopców, miejsce I Podkarpacki ZW LOK, miejsce II SAS Janów Lubelski, miejsce III OSP Grabie Stare. W drużynie SAS Janów Lubelski startowali Kiszka Bartłomiej, Rząd Michał, Pawlos Jakub, Konrad Maziarz, Witek Łukasz oraz Giżka Szymon opiekunem i koordynatorem projektu z ramienia Stowarzyszenia jest Dobrowolski Cezary. Podczas uroczystego zakończenia Mistrzostw, Ministra Obrony Narodowej reprezentował Dyrektor Departamentu Wychowania i Promocji Obronności płk Jerzy Gutowski.

Podczas uroczystości dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Sławomir Kowalski serdecznie pogratulował uczestnikom pasji i wytrwałości w dążeniu do celu. Życzył im również jak najlepszych wyników podczas jubileuszowych, już XX mistrzostwach w przyszłym roku.

Wszystkich zapraszamy na stronę projektu gdzie można zobaczyć relację fotograficzną z przygotowań i samych zawodów: www.sascd.za.pl