Mali Mistrzowie Tradycji

plakat-podsumowanie_www

 

Szkoła Suki Biłgorajskiej i Fundacja Stara Droga zapraszają na spotkanie podsumowujące warsztaty muzyczne „Mistrz tradycji”.

Przez blisko rok grupa młodych mieszkańców powiatu janowskiego podczas regularnych spotkań uczyła się gry na instrumentach ludowych, charakterystycznych dla naszego regionu, takich jak suka, skrzypce, basy i bębenek obręczowy z brzękadełkami. Zajęcia prowadzone były w dwóch grupach działających przy Janowskim Ośrodku Kultury w Janowie Lubelskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach.

Mamy nadzieję, że spotkanie, które w jakiś sposób podsumowuje naszą pracę wcale jej nie kończy, a wręcz przeciwnie, dla młodych muzykantów będzie początkiem wspaniałej przygody…

W programie spotkania:
– prezentacja filmu dokumentującego warsztaty
– występy uczniów Szkoły Suki Biłgorajskiej
– wspólne granie i śpiewanie kolęd
28 grudnia 2016, g. 18.00
Janowski Ośrodek Kultury w Janowie Lubelskim
Wstęp wolny

* * *
„Szkoła Suki Biłgorajskiej – Mistrz Tradycji” to cykl warsztatów i spotkań dla dzieci i młodzieży zainicjowany w 2016 roku w ramach pilotażowego programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Mistrz Tradycji”.

Realizowany w ramach Szkoły Suki Biłgorajskiej projekt, poświęcony jest poznawaniu i kultywowaniu tradycyjnej muzyki instrumentalnej Roztocza Zachodniego i Ziemi Janowskiej. Jest pierwszym tego typu działaniem w regionie i jednym z nielicznych w Polsce.

Warsztaty w ramach, których młodzi adepci poznawali tradycyjne regionalne melodie, i pieśni prowadzili Zbigniew i Krzysztof Butrymowie. Gośćmi specjalnymi byli Janina Chmiel i Stanisław Głaz.

W realizacji projektu pomagali również Marta Graban-Butryn i Mateusz Borny.

Dziękujemy za pomoc, zaangażowanie i przychylność dyrektorowi Andrzejowi Rządowi i pani Krystynie Wójcik (Gminny Ośrodek Kultury Modliborzycach) oraz dyrektorowi Łukaszowi Drewniakowi i pani Lidii Tryce i (Janowski Ośrodek Kultury).

Zapraszamy na stronę www.sukabilgorajska.pl/mistrz-tradycji/
Organizator
Fundacja Stara Droga
Szkoła Suki Biłgorajskiej

Współpraca
Janowski Ośrodek Kultury w Janowie Lubelskim
Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.