”Magia zdrowego stylu życia i bycia razem”

W dniu 12 grudnia na terenie Zoom Natury przeprowadzono zawody pod hasłem „Dorównaj Justynie Kowalczyk”, zorganizowane przez Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim, w ramach III Edycji projektu „Będziemy Bezpieczniejsi i Pewniejsi Siebie”. Zawody były formą propagowania założeń projektu takich jak: bezpieczeństwo poruszania się po drogach publicznych, propagowanie prawidłowych zachowań, zaangażowanie rodziców do spędzania czasu wolnego z dziećmi oraz propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego. Pierwotnym założeniem jak sama nazwa zawodów wskazuje, były narty biegowe, ale alternatywą był cały czas Nordic Walking. I oczywiście pogoda zdecydowała – Nordic Walking stał się dyscyplina główną zawodów.

Nie zraziło to zgłaszających się wiedząc, że przewidziano zajęcia z instruktorem, który nie tylko korygował popełniane błędy, ale pracował z uczestnikami zawodów nad techniką. Największą grupę stanowiła reprezentacja Momot Górnych składająca się nie tylko z dzieci, ale i ich rodziców w liczbie trzydziestu trzech osób. I tu trzeba uhonorować tych najmłodszych zwycięzców poszczególnych grup. W kategorii szkół podstawowych grupy młodszej składającej się z uczniów klas od „0” do III w klasyfikacji dziewcząt, wygrała Grochowicz Karolina a wśród chłopców Pawlos Paweł. Grupę starszą szkół podstawowych klasy IV – VI wygrała Łukasik Agata, a u chłopców Szczepanik Daniel. Były to kategorie, gdzie uczestnicy nie tylko wykazali się największą wolą walki, ale także w pracy z instruktorem największym zaangażowaniem – czym wzbudzali ogólny podziw. W kategorii gimnazjów zwyciężyła Kulpa Izabela i Łukasik Kamil. W klasyfikacji szkół średnich w kategorii dziewcząt starsza z sióstr Kulpa Karolina a u chłopców Janacz Dawid. Kategorię otwartą kobiet wygrała Pani Kinga Jargiło, a u panów zwycięzcą został Krzysztof Rosiński.

Nie sposób wymienić z imienia i nazwiska wszystkich uczestników, dlatego pragniemy zaprosić wszystkich zainteresowanych swoimi sukcesami na stronę projektu www.bezpieczni.za.pl. Jednocześnie pragniemy podziękować Panu Krzysztofowi Rosińskiemu oraz Rodzicom dzieci z Momot Górnych, że tak fajnie postanowili razem spędzić sobotni dzień. Nie zapominamy również o Pani Małgorzacie Lewczuk, która mimo choroby, wspomagała swoich uczniów w trakcie zawodów, jak również wszystkim Rodzinom, które poświęciły swój czas na spędzenie go razem z nami.

A dla nas organizatorów największym podziękowaniem było patrzenie na to, jak Rodzice dopingowali swoją dziatwę podczas zmagań, a dzieci swoje Mamy i Tatusiów.

FOTOGALERIA 

Cezary Dobrowolski – koordynator Projektu; foto: Adrianna Momot