Zaproszenie na konferencję pszczelarską

Dzień dobry Państwu,

 

Uprzejmie informuję, iż w dniu 29 maja 2019 roku, o godzinie 9.00 w Lublinie odbędzie się konferencja „Pszczelarstwo w województwie lubelskim”. Celem podejmowanej inicjatywy jest wskazanie pszczelarzom nowych rozwiązań umożliwiających wytwarzanie produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych poprzez uczestnictwo w systemach żywności wysokiej jakości. Konferencja ma również na celu przedstawienie rolnikom możliwości rozwiązań prawidłowego stosowania oprysków – bez szkody dla pszczół – oraz unaocznienie znaczenia zapylania dla gospodarki rolniczej. Trzeci moduł sympozjum zostanie poświęcony podejmowaniu działań służących świadomemu wyborowi miodu przez konsumenta.

Konferencja została zorganizowana we współpracy z Oddziałem Regionalnym, Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego w Lublinie oraz Stowarzyszeniem Lubelskich Kucharzy.

W związku, że ostatnio docierają do nas sygnały z potrzebą odjęcia działań w tematyce pszczelarstwa i rolnictwa, bardzo prosimy o liczne przybycie Państwa, gdyż będą poruszane ważne kwestie.

Serdecznie zapraszam Państwa do udziału w konferencji oraz dyskusji dotyczącej problematyki związanej z pszczelarstwem i rolnictwem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9.00 w sali S5 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przy ul. Artura Grottgera 2 w Lublinie. Jednocześnie proszę o potwierdzenie udziału w terminie do dnia 24 maja br., na adres email: rafal.serej@lubelskie.pl, lub piotr.banak@lubelskie.pl.

 

 

W załączeniu zaproszenie Pana Marszałka i program:

 

 

Z wyrazami szacunku,

 

Rafał Serej

Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

tel. (81) 44 16 538