Pierwsza nagroda w ogólnopolskim Konkursie „Kryształowej Koniczyny” dla Janiny Skubik Prezes LGD “Leśny Krąg”

Pierwsza nagroda w ogólnopolskim Konkursie „Kryształowej Koniczyny” dla Janiny Skubik Prezes LGD “Leśny Krąg”

Od 10 lat Fundacja 4H organizuje konkurs „Kryształowej Koniczyny”, który poświęcony jest promocji edukacyjnej pracy społecznej na terenach wiejskich. Dzięki temu możemy poznawać wspaniałych wolontariuszy i uczyć się od nich, jak pomagać skutecznie ludziom i zmieniać polską wieś na lepsze.

Program 4H, co tłumaczymy z jęz. angielskiego: heart – serce, head – głowa, hands – ręce i health – zdrowie, powstał ponad 100 lat temu w Stanach zjednoczonych, by pomagać kształcić i rozwijać się młodzieży wiejskiej. Obecnie jest rozpowszechniony w ponad 80 krajach na całym świecie. Wszyscy zaangażowani w programie 4H realizują hasło „uczyć się działając” i pracują tak, by „najlepsze było jeszcze lepsze”, co zgodnie z ideą programu ma motywować młodzież i dorosłych liderów do ciągłego samodoskonalenia i ulepszania rzeczy uznanych za doskonałe.

W tym roku był to 10 – jubileuszowy konkurs, w którym I nagrodę otrzymała Pani Janina Skubik, prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Leśny Krąg” i pielęgniarka środowiskowa NZOZ „Zdrowie” . Od wielu lat Pani Janina Skubik aktywnie uczestniczy w wielu inicjatywach lokalnych, których celem jest rozwój powiatu janowskiego.