
Na nartach biegowych po Ziemi Janowskiej – podsumowanie sezonu 2024 /2025 r.
18 grudnia, 2025Ogłoszenie o naborze wniosków nr 1/2026
24 grudnia, 2025Pogoda a zwłaszcza pogoda zimowa lubi zaskakiwać.
Tak było w sobotni, jesienny poranek 22.11.2025 r., gdy wielu mieszkańców naszego miasta za oknami ujrzało śnieżną pierzynkę nie tylko na gałęziach drzew, na trawnikach, na balkonach ale też na chodnikach i na osiedlowych ulicach.
Około 10 cm powłoka śniegu wystarczyła dla kilkorga narciarzy z Klubu Aktywnych Ruchowo „Rekreo – Styl” w Janowie Lubelskim aby wykorzystać okazję dla pierwszej w tym sezonie przejażdżki na Osiedlu Centrum i Osiedlu Zaolszynie.
Teraz, miesiąc później nadchodzi zima, więc własnym przykładem zachęcamy seniorów oraz dzieci i młodzież do sezonowej jazdy na nartach, sankach i łyżwach. Zachęcamy też do zaplanowania zimowego relaksu nie w pomieszczeniach zamkniętych i przy komputerach a na świeżym powietrzu i w słonecznej aurze. Jak wiemy z własnego doświadczenia, do tego wystarczą zwykłe trawniki, alejki parkowe, górki saneczkowe i ślizgawki na boiskach szkolnych.
Prawdziwej zimy życzą narciarze z Klubu Aktywnych Ruchowo „Rekreo – Styl” w
Janowie Lubelskim.
Więcej informacji o narciarstwie biegowym i śladowym, o łyżwach – na stronie
internetowej LGD Leśny Krąg Janów Lubelski.
Antoni Sydor
Instruktor Turystyki Kwalifikowanej – Narciarskiej,
Foto: Zuzanna i Ryszard Skoczyńscy, Teresa Sydor
Janów Lubelski, 18.12.2025 r.





