Berlińskie Targi – Sukces Stowarzyszenia Kobiet Powiatu Janowskiego

Berlińskie Targi – Sukces Stowarzyszenia Kobiet Powiatu Janowskiego

W dniach 20-29 stycznia 2012 r. w Berlinie odbyły się Międzynarodowe Targi Przemysłu Spożywczego, Rolnictwa i Ogrodnictwa „Grune Woche” – Niemcy.

W tym roku wśród kilkudziesięciu grup z Polski na targi zaproszone zostały również dwie grupy z województwa lubelskiego: Lokalna Grupa Działania „Leśny Krąg” z Janowa Lubelskiego i Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” z Nałęczowa.

LGD „Leśny Krąg” na targach reprezentowało Stowarzyszenie Kobiet Powiatu Janowskiego: panie Lidia Tryka, Krystyna Wójcik, Teresa Ciosmak i Elżbieta Sałacińska oraz Stowarzyszenie „Pan Karp” w osobie producenta ryb pana Mieczysław Steca z Zaklikowa.

Wyjazd na targi dla pań z SKPJ był nie lada wyzwaniem, lecz również przygodą kulinarną. Na stoisku promującym wszystko to, z czego słynie nasz region, czyli wspaniałych i szeroko znanych produktów konsumpcyjnych (kaszaków, jaglaków, pierogów z kaszy gryczanej, ciasteczek, serów podsuszanych, nalewek, miodów z pasieki państwa Teresy i Kazimierza Ciosmaków czy tradycyjnego smalcu z ogórkiem i wiejskim chlebem) znalazły się również bogate materiały promocyjne oraz wyroby naszych twórców ludowych – wyroby z rogożyny, kwiaty z bibuły, wyroby szydełkowe, gliniane, cuda z papieru i krepiny.

GALERIA